Minteuan a refuzat să vorbească la Târgu-Jiu

949

Antrenorul Reșiței, Alin Minteuan, nu a putut fi înduplecat să acorde o scurtă declarație de presă după eșecul formației sale de la Târgu-Jiu. CSM a fost învinsă de Viitorul cu 2-1, iar Minteuan a făcut un gest de lehamite atunci când a fost chemat la declarațiile de presă. Reșița are trei eșecuri la rând, iar forma bănățenilor nu l-a mai determinat, probabil, pe principalul echipei să mai stea de vorbă cu jurnaliștii. În schimb, a făcut-o ,,acasă” președintele Cristian Bobar. Conducătorul clubului a recunoscut că formația gorjeană a fost superioară în prima repriză, dar a spus că vizitatorii puteau reveni la Reșița cu un punct. ,,Ce pot să spun, au fost două reprize diametral opuse. În prima repriză jocul a fost controlat în totalitate de Viitorul, iar în repriza a doua ne-am revenit şi am jucat mult mai bine. Am revenit bine în joc şi puteam să scoatem un rezultat de egalitate. Parcă au fost două echipe reşiţene diferite în cele două reprize. Bineînţeles, şi schimbările pe care le-a făcut Alin Minteuan cred eu că au fost foarte bune. Breşneni, Boboc şi Dulca au intrat, au încercat să schimbe un pic jocul şi s-a văzut asta. S-a văzut că Breşneni încă este indispensabil echipei noastre. Asta este, mergem mai departe. În această etapă de Liga a 2-a au fost multe greşeli de arbitraj – am văzut meciul Slatina-Farul, cu nişte greşeli foarte mari contra Farului – dar pot să spun că noi am avut parte azi de un arbitraj foarte bun şi corect. Chiar dacă am pierdut, felicit brigada de arbitri”, a declarat Cristian Bobar, citat de Radio Reșița. CSM Reșița e momentan pe locul 13 în campionat, cu 18 puncte după 16 partide.