Medalii pentru luptătorii de la CSM Târgu Jiu

1173

Tinerii luptători de la CSM Târgu Jiu s-au remarcat la Cupa Aktiv Motru. Competiția s-a desfășurat pe 24 iulie, în Sala de Sport a Colegiului Tehnic din localitate. Florin Curcă a terminat pe locul 1 la categoria 18 Kg, în timp ce Yanis Peciuc a obținut locul 1 la categoria 35 de Kg. Pe podium a urcat și Nicolae Curcă la categoria 52 de Kg. Acesta a obținut locul 2. Toți cei trei sportivi sunt antrenați de Mădălin Gorjanu. La competiția de la Motru au participat 10 cluburi: ACS Aktiv Padea (organizator), CSM Târgu Jiu, CS Pandurii Târgu Jiu, CSM Craiova, CSM Reșița, CSS Reșița, CSM Drobeta Turnu Severin, CS Caraimanul Bușteni, SCM Dunărea Giurgiu, CS Dumbrava Câlnic. „A fost o bună oportunitate pentru tinerii sportivi de la CSM Târgu Jiu să-și măsoare forțele cu alți voinici, de la alte structuri sportive și să se familiarizeze cu suprafața oficială de lupte. Mă bucur că fiecare sportiv a avut minim trei meciuri și că toți au reușit să urce pe podium. Consider că a fost un eveniment reușit”, a declarat Mădălin Gorjanu, antrenorul secției de lupte a CSM Târgu Jiu.