Internaţional Băleşti, învinsă la Cermei

575

Singura echipă din Gorj care reprezintă judeţul în Liga a 3-a, Internaţional Băleşti a suferit o nouă înfrângere în Seria 4. Elevii lui Cristi Popescu au pierdut la Cermei, scor 2-1. Şulea (`5) şi Moraru (`44) le-au adus pe gazde în avantaj încă din prima repriză, în timp ce pentru vizitatori a punctat Lupulescu în minutul 86. Băleştiul putea egala în ultimele secvenţe ale partidei, dar Frăţilescu şi Berescu nu l-au putut învinge pe portarul advers. Internaţional, care ocupă locul 11 în eşalonul terţ, va întâlni runda viitoare echipa AFC Hermannstadt 2. Meciul cu sibienii este programat sâmbătă, 25 noiembrie, la Băleşti şi va începe de la ora 14.00. Trupa lui Dan Vasilică, ACS Şirineasa, rămâne lider autoritar în serie, cu 12 puncte avans faţă de următoarea clasată.