Înfrângere la baschet!

521

Formaţia ACS Târgu Jiu a debutat cu stângul în noul sezon. Trupa gorjeană a fost învinsă la Mediaş, de către CSM, scor 83-75, în primul meci oficial din liga secundă. Din nefericire pentru echipa gorjeană, oaspeţii au pierdut avantajul consistent pe care şi-l creaseră în primele două sferturi, 31-48. Potrivit totalbaschet.ro, medieşenii au ieşit mult mai montaţi de la cabine, şi au anulat un ecart de 16 puncte în partea a treia a jocului. În ultimele 10 minute ale confruntării, ardelenii au fost, din nou, trupa mai inspirată, şi au bifat primul succes al sezonului. Vlad Tincu a fost cel mai bun marcator al meciului, cu 26 de puncte, iar Răzvan Bratoloveanu a reuşit 25 de puncte pentru gorjeni. Următorul joc al echipei noastre va avea loc la Târgu-Jiu, cu formaţia din Sighetu Marmaţiei.