Gilortul s-a distrat cu Cozia Călimănești

926

Gilortul Târgu Cărbunești a obținut un succes concludent în meciurile de pregătire.
Trupa lui Mario Găman s-a impus în fața vâlcenilor de la Cozia Călimănești, echipă ce activează în Seria 6 a Ligii 3. Oaspeții au câștigat cu 5-1, asta deși au fost conduși la pauză. Silviu Rădoi (7’) a deschis scorul pentru gazde, care au încasat o ,,manita” în partea secundă. Florin Marica (64’, 66’), Răzvan Calotă (68’), Silviu Pobirci (71’) și Denis Bucur (82’) au punctat pentru gorjeni. Mario Găman a folosit 24 de jucători din lotul avut la dispoziție.
Gilortul (repriza 1): Iuțalîm – Croitoru, Gheorghe, Marina, Dogaru – Oprișa, Ciutică – Săulescu, Dănăricu, Bărănescu – Gîlcescu.
Gilortul (repriza 2): Oprița – Marica (82’ Căldăraru), Gheorghe (77’ Almăjanu), Siewe, Marina (75’ Nejoiu) – Oprișa (60’ Lazăr), Avrămescu – Ciutică (54’ Calotă), Dănăricu (54’ Roncea, 70’ Brujan), Bucur – Gîlcescu (70’ Pobirci).
În următorul meci de pregătire, echipa din Târgu Cărbunești va întâlni formația Minerul Costești, sâmbătă 25 februarie.