FOTBAL JUDEȚEAN / REZULTATE, CLASAMENTE

245

Rezultatele etapei a 18-a, Liga a 4-a:
Minerul II Mătăsari – Gilortul Tg. Cărbunești 0-3
Viitorul Negomir – Știința Hurezani 3-2
Energetica Tismana – Petrofac Țicleni 2-5
Unirea Crușeț – Vulturii II Fărcășești 5-1
Internațional Bălești – AS Stejari 2-0
Parângul Sadu – Avântul Bărbătești 5-3
Petrolul Stoina a stat.

Clasament Liga a 4-a:
1. Gilortul Tg. Cărbuneşti 17 15 0 2 51-17 45
2. Internațional Bălești 16 11 4 1 48-15 37
3. Unirea Crușeț 17 11 0 6 42-33 33
4. Știința Hurezani 16 9 3 4 35-24 30
5. Petrolul Stoina 16 8 4 4 26-21 28
6. Petrofac Țicleni 16 8 1 7 38-29 25
7. Vulturii Fărcășești II 16 8 1 7 32-25 25
8. Viitorul Negomir 17 6 4 7 44-38 22
9. Avântul Bărbătești 17 6 0 11 39-53 18
10. Energetica Tismana 17 5 2 10 26-45 17
11. Minerul II Mătăsari 17 4 4 9 25-34 16
12. Parângul Sadu 17 4 2 11 28-38 14
13. AS Stejari 17 0 1 16 7-69 1

Rezultatele etapei a 18-a, Liga a 5-a, Seria 1:
Oltețul Alimpești – Bradul Polovragi 0-2
Progresul Bumbești Pițic – Gilortul Bengești 0-2
Viitorul Plopșoru – AS Scoarța 2-0
Avântul Baia de Fier – Petrolul Bustuchin 1-5
Viitorul Brănești – Flacăra Roșia de Amaradia 1-1

Clasament Liga a 5-a, Seria 1:
1. Petrolul Bustuchin 18 15 2 1 80-20 47
2. Viitorul Brănești 18 13 3 2 65-18 42
3. Flacăra R. de Amaradia 18 8 3 7 58-30 27
4. Avântul Baia de Fier 18 8 3 7 32-35 27
5. Gilortul Bengești 18 8 2 8 28-42 26
6. Viitorul Plopșoru 18 7 3 8 38-47 24
7. Bradul Polovragi 18 6 3 9 31-39 21
8. AS Scoarța 18 6 4 8 26-29 16
9. Progr. Bumbești Pițic 18 3 3 12 22-59 12
10. Oltețul Alimpești 18 3 0 15 17-78 9

Rezultatele etapei a 18-a, Liga a 5-a, Seria 2:
Știința Godinești – Foresta Văgiulești 6-2
Știința Drăguțești – Unirea Bolboși 6-1
Unirea Dragotești – Triumful Borăscu 1-3
Știința Stroescu Telești – Viitorul Cătunele 4-1
Bistrița Peștișani a stat.

Clasament Liga a 5-a, Seria 2:
1. Știința Godinești 16 13 1 2 74-26 40
2. Știința Stroescu Telești 16 9 4 3 45-29 31
3. Viitorul Cătunele 16 9 1 6 69-39 28
4. Triumful Borăscu 16 8 3 5 52-37 27
5. Unirea Bolboși 16 7 3 6 41-35 24
6. Bistrița Peștișani 16 6 2 8 29-42 20
7. Unirea Dragotești 16 5 2 9 26-51 17
8. Știința Drăguțești 16 4 2 10 25-38 14
9. Foresta Văgiulești 16 1 2 13 25-89 5

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here