FOTBAL JUDEȚEAN / Clasamente, rezultate – Victorii pentru urmăritoarele Gilortului

229

Liderul campionatului județean, Gilortul Târgu-Cărbunești, nu a jucat în week-end, benefiicind de o pauză în runda cu numărul 23 și în ciuda faptului că urmăritoarele sale s-au impus, reducând din ecart, titlul este jucat, diferența fiind în continuare una foarte mare, de 12 puncte.
Internațional Bălești a avut meci dificil, pe teren propriu, cu Vulturii Fărcășești, însă a reușit să-și treacă în cont încă un succes. Tot cu o victorie, scor 4-2 în deplasarea de la Stejari, a încheiat etapa și Unirea Crușeț, în vreme ce scorul etapei s-a înregistrat la Negomir, acolo unde Viitorul a dispus cu 6-2 de Minerul II Mătăsari.
Cristi Constantinescu

Clasament Liga a 4-a:
1. Gilortul Tg. Cărbuneşti 21 18 1 2 55-17 55
2. Internaţional Băleşti 21 12 7 2 52-20 43
3. Unirea Cruşeţ 22 14 1 7 58-44 43
4. Știinţa Hurezani 21 11 4 6 47-33 37
5. Petrolul Stoina 21 10 5 6 35-31 35
6. Vulturii Fărcăşeşti 21 11 1 9 40-31 34
7. Viitorul Negomir 21 7 7 7 52-42 28
8. Petrofac Ţicleni 21 8 4 9 45-40 28
9. Minerul II Mătăsari 21 5 5 11 29-44 20
10. Avântul Bărbătești 21 6 2 13 44-61 20
11. Parângul Sadu 21 5 4 12 33-43 19
12. Energetica Tismana 21 5 4 12 30-53 19
13. AS Stejari 21 1 1 19 13-81 4

Rezultatele etapei a 23-a, Liga a 4-a:
Petrofac Țicleni – Parângul Sadu 1-1
Internațional Bălești – Vulturii Fărcășești 1-0
AS Stejari – Unirea Crușeț 2-4
Viitorul Negomir – Minerul II Mătăsari 6-2
Avântul Bărbătești – Petrolul Stoina 2-3
Știința Hurezani – Energetica Tismana 2-2
Gilortul Cărbunești a stat.

Clasament play-off, Liga a 5-a, Seria 1:
1. Petrolul Bustuchin 23 19 3 1 96-27 60
2. Viitorul Brănești 23 15 3 5 76-32 48
3. Avântul Baia de Fier 23 10 3 10 40-46 33
4. Gilortul Bengești 22 10 2 10 36-51 32
5. Flacăra R. de Amaradia 23 9 4 10 66-40 31

Rezultatele etapei a 6-a play-off, Liga a 5-a, Seria 1:
Avântul Baia de Fier – Petrolul Bustuchin 1-3
Flacăra Roșia de Amaradia – Viitorul Brănești 3-0
Gilortul Bengești a stat.

Clasament play-off, Liga a 5-a, Seria 2:
1. Știința Godinești 21 16 2 3 91-35 50
2. Triumful Borăscu 21 12 4 5 71-48 40
3. Știința Stroescu Telești 21 10 7 4 53-38 37
4. Viitorul Cătunele 21 9 3 9 75-51 30
5. Unirea Bolboși 20 7 4 9 47-50 25

Rezultatele etapei a 6-a play-off, Liga a 5-a, Seria 2:
Viitorul Cătunele – Știința Godinești 2-4
Triumful Borăscu – Știința Stroescu Telești 5-3
Unirea Bolboși a stat.

Clasament play-out, Liga a 5-a, Seria 1:
1. Bradul Polovragi 23 10 4 9 45-41 34
2. Viitorul Plopșoru 23 10 4 9 47-50 34
3. AS Scoarța 23 9 4 10 36-37 25
4. Oltețul Alimpești 22 4 0 18 24-89 12
5. Progresul Bumb. Pițic 23 3 3 17 26-79 12

Rezultatele etapei a 6-a play-out, Liga a 5-a, Seria 1:
AS Scoarța – Viitorul Plopșoru 1-0
Progresul Bumbești Pițic – Bradul Polovragi 0-4
Oltețul Alimpești a stat.

Clasament play-out, Liga a 5-a, Seria 2:
1. Știința Drăguțești 20 7 3 10 38-45 24
2. Bistrița Peștișani 20 7 2 11 34-54 23
3. Unirea Dragotești 20 6 4 10 34-57 22
4. Foresta Văgiulești 20 2 3 15 36-101 9

Rezultatele etapei a 6-a play-out, Liga a 5-a, Seria 2:
Știința Drăguțești – Bistrița Peștișani 3-0
Foresta Văgiulești – Unirea Dragotești 2-5.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here