Eșecuri pe linie pentru echipele gorjene

521

Nici Pandurii II și nici Minerul Motru nu au reușit rezultate pozitive în etapa din weekendul trecut în Liga a 3-a.
Pandurii II Târgu Jiu a cedat la limită, dar destul de clar, la Cisnădie. Măgura Cisnădie, o echipă care s-a întărit destul de mult în ultima vreme, inclusiv cu o serie de jucători gorjeni, precum Săulescu sau Fotescu, a rezolvat destul de repede jocul, desprinzându-se la două goluri în mai puțin de un sfert de oră de joc. Petrescu a deschis scorul din penalti în minutul 8, iar Fotescu a mărit ecartul în minutul 12. Pandurii mici au redus din handicap în al doilea minut al prelungirilor prin Mărgărit, iar acesta a și fost scorul final al partidei de la Cisnădie. Tot un penalti a adus deschiderea scorului și la Ineu, acolo unde gazdele au marcat în minutul 44 primul gol al meciului cu Minerul Motru. Motrenii au mai cedat de două ori și în repriza secundă, iar CS Ineu a câștigat cu 3-0, un eșec ce duce echipa gorjeană la doar patru puncte de ultimul loc, singurul retrogradabil în această serie a Ligii a 3-a.