Egal și înfrângere pentru reprezentantele Gorjului din Liga 3

1819

Gilortul Târgu Cărbunești se menține pe podium după ultima etapă din Seria 7 a Ligii a treia. Trupa condusă de Mario Găman a remizat pe teren propriu cu Jiul Petroșani, scor 1-1.
Vizitatorii au condus la pauză prin golul lui Remus Sandu (`32), dar Bogdan Dănăricu a adus egalarea în repriza secundă (`65). A fost prima remiză pentru gorjeni în actuala ediție de campionat. Cealaltă reprezentantă a județului, Viitorul 2, a fost învinsă la Hațeg. Satelitul formației de ligă secundă a fost egala hunedorenilor în primul mitan, dar a încasat două goluri după pauză. Răzvan Vespe a deschis scorul pentru oaspeți, în minutul 15, dar Ovidiu Popesc (`29), Pușcă (`66) și Robert Popa (`75 – penalty) au întors rezultatul. Trupa lui Costel Andriucă este pe locul 7 după acest eșec.