Ediția a IX-a a Cupei Mărțișorului

502

Pe 4 martie 2016, începând cu ora 10.00 s-a desfășurat în sala de sport a Liceului cu Program Sportiv Tg.-Jiu finala competiției „Cupa Mărțișorului” la fotbal – licee, ediția a IX-a. Finala mică a fost disputată între echipele: Colegiul Național „Spiru Haret” (Prof. Căpraru Gabriela) și Colegiul Tehnic „General Gheorghe Magheru ” (Prof. Geamănu Benedict ), echipa câștigătoare fiind echipa Colegiului Național comunicat lpf (2)„Spiru Haret” scor 7-1. Finala mare a fost disputată între echipele: Colegiul Comercial ”Virgil Madgearu ” (Prof. Bîjnea Vasile) și Liceul cu Program Sportiv Tg-Jiu (Cojocaru Constantin), echipa câștigătoare fiind a Liceului cu Program Sportiv Tg-Jiu , scor 7-2.
Clasament final:
Locul I – Liceul cu Program Sportiv;
comunicat lpf (3)Locul II – Colegiul Comercial ”Virgil Madgearu ”;
Locul III – Colegiul Național „Spiru Haret”
Locul IV – Colegiul Tehnic „ General Gheorghe Magheru ”
Tot pe 4 martie a avut loc și premierea echipelor care au partcipat la „Cupa Mărțișorului” baschet – gimnaziu, astfel: Locul I – Colegiul Național ”Tudor Vladimirecu” (Prof. Răuț Laurențiu); Locul II – Șc. comunicat lpf (4)Gimn. ”Alexandru Ștefulescu” (Prof. Popescu Toma); Locul III – Șc. Gimn. ”Constantin Săvoiu” (Prof. Călugăru Cosmin); Locul IV – Colegiul Național „Spiru Haret” (Prof. Căpraru Gabriela).
Competiția a fost organizată de Primăria Municipiului Tg.-Jiu, Inspectoratul Școlar Județean Gorj și Liceul cu Program Sportiv Tg.-Jiu. S-au acordat premii, cupe, diplome și mingi la toate echipele participante.