Debut la Liga 4

104

Cele mai bune echipe din fotbalul judeţean au avut primele meciuri oficiale la sfârşitul săptămânii trecute. Prima etapă din Liga 4 a marcat revenirea formaţiei Internaţional Băleşti în competiţie, trupă care a avut un debut convingător. De asemenea, campioana de anul trecut, Petrolul Bustuchin s-a impus în runda inaugurală a întrecerii, la fel ca şi deţinătoarea cupei judeţene, Petrolul Ţicleni, al cărei succes le-a adus băieţilor lui Samir Bufanu şi primul loc în clasament. De asemenea, Liga 5 şi-a consumat a doua etapă în weekend, trei echipe înregistrând un număr maxim de puncte după primele două runde.

Liga 4, Etapa 1
CS Internațional Bălești 4 – 1 AS Viitorul Negomir
CS Vulturii Fărcășești 4 – 1 AS Minerul II Mătăsari
AS Unirea Crușeț 1 – 0 CS Jiul Rovinari 2016
AS Avântul Baia-de-Fier 2 – 6 CS Novaci
AS Știința Hurezani 1 – 0 AS Petrolul Stoina
CS Gilortul Târgu Cărbunești 2 – 1 ACS Știința Turceni
CS Parângul Bumbești-Jiu 1 – 3 CS Petrolul Bustuchin
AS Știința Flacăra Roșia de Amaradia 0 – 5 FC Petrolul Ţicleni

Clasament – Liga 4
Nume echipa M V E I G P A
1.FC Petrolul Ţicleni 1 1 0 0 5-0 3p +3
2.CS Novaci 1 1 0 0 6-2 3p +3
3.CS Internațional Bălești 1 1 0 0 4-1 3p 0
4.CS Vulturii Fărcășești 1 1 0 0 4-1 3p 0
5.CS Petrolul Bustuchin 1 1 0 0 3-1 3p +3
6.CS Gilortul Tg Cărbunești 1 1 0 0 2-1 3p 0
7.AS Știința Hurezani 1 1 0 0 1-0 3p 0
8.AS Unirea Crușeț 1 1 0 0 1-0 3p 0
9.ACS Știința Turceni 1 0 0 1 1-2 0p 0
10.AS Petrolul Stoina 1 0 0 1 0-1 0p 0
11.CS Jiul Rovinari 2016 1 0 0 1 0-1 0p 0
12.CS Parângul Bumbești-Jiu 1 0 0 1 1-3 0p -3
13.AS Minerul II Mătăsari 1 0 0 1 1-4 0p 0
14.AS Viitorul Negomir 1 0 0 1 1-4 0p 0
15.AS Avântul Baia-de-Fier 1 0 0 1 2-6 0p -3
16.Flacăra Roșia de Amaradia 1 0 0 1 0-5 0p -3

Liga 5, Etapa 2
AS Ştiinţa Drăguţeşti 8 – 1 AS Foresta Văgiulești
AS Știința Godinești 5 – 1 AS Triumful Borăscu
AS Oltețul Alimpești 5 – 1 AS Viitorul Cătunele
AS Pandurii Bumbești Pițic 3 – 4 AS Energetica Tismana
AS Dănești 2 – 3 AS Scoarța
AS Viitorul Brănești 1 – 0 AS Bradul Polovragi
AS Unirea Dragotești 3 – 2 AS Viitorul Plopșoru
AS Aninoasa 3 – 4 AS Unirea Bolboși
AS Gilortul Bengești 3 – 0 CS Dumbrava Câlnic

Clasament – Liga 5
Nume echipa M V E I G P A
1.AS Știința Godinești 2 2 0 0 8-1 6p +3
2.AS Scoarța 2 2 0 0 8-2 6p +3
3.AS Oltețul Alimpești 2 2 0 0 7-1 6p +3
4.AS Ştiinţa Drăguţeşti 2 1 1 0 9-2 4p +1
5.AS Gilortul Bengești 2 1 1 0 4-1 4p -2
6.AS Unirea Bolboși 2 1 1 0 7-6 4p +1
7.AS Unirea Dragotești 2 1 1 0 6-5 4p +1
8.AS Aninoasa 2 1 0 1 6-4 3p 0
9.AS Bradul Polovragi 2 1 0 1 5-4 3p 0
10.AS Triumful Borăscu 2 1 0 1 7-7 3p 0
11.AS Viitorul Plopșoru 2 1 0 1 3-3 3p 0
12.AS Viitorul Brănești 2 1 0 1 1-1 3p 0
13.AS Energetica Tismana 2 1 0 1 4-5 3p 0
14.AS Dănești 2 0 0 2 5-8 0p -3
15.Pandurii Bumbești Pițic 2 0 0 2 3-9 0p -3
16.CS Dumbrava Câlnic 2 0 0 2 0-6 0p -3
17.AS Viitorul Cătunele 2 0 0 2 1-8 0p -3
18.AS Foresta Văgiulești 2 0 0 2 3-14 0p 0
Cătălin Pasăre

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here