CSM Târgu Jiu înfrângere cu Gilortul Târgu Cărbunești

132

CSM Târgu Jiu a pierdut sâmbătă amicalul disputat, în deplasare, cu Gilortul Târgu Cărbunești, scor 0-5. La pauză gazdele aveau 1-0 pe tabelă. Gilortul a dominat repriza secundă pe fondul schimbărilor făcute de Mario Găman în angrenajul echipei. S-a terminat 5-0 pentru gazde.
Mario Găman a început partida de verificare de la Cărbunești cu următorul ,,11”: Alexandru Oprița – Eduard Trăistaru, Robert Stancu, Sebi Popescu, Lucian Marina – Marian Habet, Albert Filip, Albert Cărămidaru, Tudor Pătrășcoiu, Adelin Pîrcălabu – Bebeto Lupuleț.
Prima repriză a fost una destul de echilibrată, în care cele două echipe au avut puține oportunități de a marca. La una dintre aceste oportunități, în minutul 13, Gilortul a reușit să deschidă scorul. În ciuda încercărilor elevilor lui Mario Găman de a marca, scorul a rămas neschimbat până la pauză.
În încercarea de a rula tot lotul, Mario Găman a schimbat garnitura la pauză și a mizat pe cei mai tineri jucători din lot. Jucătorii echipei gazdă, mult mai experimentați, au profitat de situație și s-au desprins pe tabelă. A fost un test dificil pentru tinerii jucători din lotul lui Mario Găman, care au dat peste un adversar puternic. S-a terminat 5-0.