Craiova şi-a pierdut golgheterul

1125

Atacantul Craiovei, Elvir Koljic, a suferit o ruptură musculară și este indisponibil pentru următoarele trei săptămâni. Vârful a avut un ghinion teribil. Deşi a intrat în minutul 86 al partidei Bosnia –Armenia (2-1), în locul lui Edin Dzeko, fotbalistul Universităţii a părăsit terenul accidentat după numai trei minute de joc. Vestea vine cum nu se poate mai rău pentru doljeni, care vor întâlni în următoarele două etape principalele contracandidate la titlu, FCSB şi CFR Cluj, dar şi pe Viitorul Constanţa în turul semifinalelor Cupei României. Atacantul bosniac a reuşit în acest sezon al Ligii 1 să înscrie 13 goluri pentru Universitatea Craiova. De asemenea, Koljic a mai marcat un gol şi în Cupa României.