Craiova deschide Liga 1!

329

Vineri, 7 iulie, la sediul LPF, a fost stabilit programul Ligii 1 Orange, dar şi televizările primei etape a noului sezon. Toate partidele vor fi transmise în direct pe Look TV, Digi Sport și Dolce Sport. Primul meci al etapei va fi vineri, 14 iulie, între Universitatea Craiova şi Poli Iaşi. Etapa cu numărul 22 va avea loc în perioada 16-17 decembrie, iar apoi va urma o pauză competiţională. Întrecerea se va relua pe 3-4 februarie 2018, iar sezonul regulat se va încheia pe 24-25 februarie, cu etapa a 26-a. Ca fapt divers, nou-promovatele Juventus Bucureşti şi Sepsi OSK îşi vor disputa meciurile de acasă, programate în nocturnă, pe Stadionul “Ilie Oană”, din Ploieşti, respectiv, pe Stadionul Tineretului din Braşov.

Programul Campionatului Național Liga 1 Orange
Etapa I
Vineri, 14 iulie
CS U Craiova – Poli Iași ora 21:00
Sâmbătă, 15 iulie
Concordia Chiajna – Poli Timișoara ora 18:30
Juventus București – FC Dinamo ora 21:00
Duminică, 16 iulie
Astra Giurgiu – Sepsi Sf. Gheorghe ora 18:30
FCSB – FC Voluntari ora 21:00
Luni, 17 iulie
FC Viitorul – Gaz Metan Mediaș ora 18:30
FC Botoșani – CFR Cluj ora 21:00

Etapa a II-a (22-23 iulie)
CSM Poli Iaşi – Gaz Metan Mediaş
CFR Cluj – FC Viitorul Constanţa
Dinamo Bucureşti – FC Botoşani
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CS Juventus Bucureşti
FC Voluntari – Astra Giurgiu
ACS Poli Timişoara – FCSB
CS Universitatea Craiova – Concordia Chiajna

Etapa a III-a (29-30 iulie)
Concordia Chiajna – CSM Poli Iaşi
FCSB – CS Universitatea Craiova
Astra Giurgiu – ACS Poli Timişoara
CS Juventus Bucureşti – FC Voluntari
FC Botoşani – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FC Viitorul Constanţa – Dinamo Bucureşti
Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj

Etapa a IV-a (5-6 august)
CSM Poli Iaşi – CFR Cluj
Dinamo Bucureşti – Gaz Metan Mediaş
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Viitorul Constanţa
FC Voluntari – FC Botoşani
ACS Poli Timişoara – CS Juventus Bucureşti
CS Universitatea Craiova – Astra Giurgiu
Concordia Chiajna – FCSB

Etapa a V-a (9-10 august)
FCSB – CSM Poli Iaşi
Astra Giurgiu – Concordia Chiajna
CS Juventus Bucureşti – CS Universitatea Craiova
FC Botoşani – ACS Poli Timişoara
FC Viitorul Constanţa – FC Voluntari
Gaz Metan Mediaş – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
CFR Cluj – Dinamo Bucureşti

Etapa a VI-a (12-13 august)
CSM Poli Iaşi – Dinamo Bucureşti
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CFR Cluj
FC Voluntari – Gaz Metan Mediaş
ACS Poli Timişoara – FC Viitorul Constanţa
CS Universitatea Craiova – FC Botoşani
Concordia Chiajna – CS Juventus Bucureşti
FCSB – Astra Giurgiu

Etapa a VII-a (19-20 august)
Astra Giurgiu – CSM Poli Iaşi
CS Juventus Bucureşti – FCSB
FC Botoşani – Concordia Chiajna
FC Viitorul Constanţa – CS Universitatea Craiova
Gaz Metan Mediaş – ACS Poli Timişoara
CFR Cluj – FC Voluntari
Dinamo Bucureşti – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

Etapa a VIII-a (26-27 august)
CSM Poli Iaşi – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FC Voluntari – Dinamo Bucureşti
ACS Poli Timişoara – CFR Cluj
CS Universitatea Craiova – Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna – FC Viitorul Constanţa
FCSB – FC Botoşani
Astra Giurgiu – CS Juventus Bucureşti

Etapa a IX-a (9-10 septembrie)
CS Juventus Bucureşti – CSM Poli Iaşi
FC Botoşani – Astra Giurgiu
FC Viitorul Constanţa – FCSB
Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna
CFR Cluj – CS Universitatea Craiova
Dinamo Bucureşti – ACS Poli Timişoara
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Voluntari

Etapa a X-a (16-17 septembrie)
CSM Poli Iaşi – FC Voluntari
ACS Poli Timişoara – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
CS Universitatea Craiova – Dinamo Bucureşti
Concordia Chiajna – CFR Cluj
FCSB – Gaz Metan Mediaş
Astra Giurgiu – FC Viitorul Constanţa
CS Juventus Bucureşti – FC Botoşani

Etapa a XI-a (20-21 septembrie)
FC Botoşani – CSM Poli Iaşi
FC Viitorul Constanţa – CS Juventus Bucureşti
Gaz Metan Mediaş – Astra Giurgiu
CFR Cluj – FCSB
Dinamo Bucureşti – Concordia Chiajna
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CS Universitatea Craiova
FC Voluntari – ACS Poli Timişoara

Etapa a XII-a (23-24 septembrie)
CSM Poli Iaşi – ACS Poli Timişoara
CS Universitatea Craiova – FC Voluntari
Concordia Chiajna – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FCSB – Dinamo Bucureşti
Astra Giurgiu – CFR Cluj
CS Juventus Bucureşti – Gaz Metan Mediaş
FC Botoşani – FC Viitorul Constanţa

Etapa a XIII-a (30 septembrie-1 octombrie)
FC Viitorul Constanţa – CSM Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş – FC Botoşani
CFR Cluj – CS Juventus Bucureşti
Dinamo Bucureşti – Astra Giurgiu
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FCSB
FC Voluntari – Concordia Chiajna
ACS Poli Timişoara – CS Universitatea Craiova

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here