Cinci înfrângeri la rând pentru Viitorul

187

Viitorul Târgu Jiu a fost învinsă de CS Mioveni, în deplasare, într-un meci contând pentru etapa a cincea a ligii secunde de fotbal. Argeșenii s-au impus cu 2-0, ambele goluri venind în repriza secundă. Pozatzidis (65), după un corner, și Bustea (90+2) au marcat pentru gazde. Gakou a ratat o ocazie mare de egalare în minutul 86. Gorjenii au suferit a patra înfrângere la rând în campionat, și a cincea în toate competițiile, și au rămas cu un singur punct, obținut după egalul de la Oradea, 0-0 cu FC Bihor. În runda următoare, echipa lui Călin Cojocaru va primi vizita formației Corvinul Hunedoara, cea care i-a eliminat pe alb-albaștri din Cupa României în acest sezon.
Viitorul Pandurii în meciul de la Mioveni: Păun – Gașpar (Cîniparu 82′), Ed. Croitoru, Godja, Dumbrăvean (cpt.), Gavric, Moisie, Dasic, Akugbe (Vulpe 75′), Gakou, Perez-Duah. Rezerve: Lupescu – Sturzu, Lupulescu, Bg. Burcea, Andreaș, Pefoura Okom, Bîrzu. Antrenor: Călin Cojocaru