Beșliu, comportare bună la seniori

1095

Luptătorul gorjean Alexandru Beșliu a fost aproape de podium la Turneul Final al Cupei României de Seniori. Sportivul a ocupat locul 4 la categoria 97 de kilograme. Organizate sub egida Federației Române de Lupte, întrecerile au fost găzduite de Sala Sporturilor din Năvodari. Alți doi luptători gorjeni, Eduard Popescu (125 de Kg) și Octavian Mitoi (cadeți – 71 de Kg), au luat parte la competiție. Cel mai bine clasat dintre sportivii noștri a fost Beșliu. Antrenorul Mădălin Gorjanu a apreciat că evoluția elevului său este una încurajatoare, mai ales că Alex încă activează și la nivel de juniori. „Un lucru cu adevărat încurajator a fost evoluția pe care a avut-o Alexandru Beșliu, sportivul nostru a fost foarte aproape de o medalie. Alex a arătat că poate pune probleme oricărui adversar”, a spus antrenorul. Beșliu are dublă legitimare, CSM Târgu Jiu – CS Pandurii.