Amical cu trei reprize pentru handbaliste

1032

CSM Târgu Jiu a disputat, vineri după-amiaza, o partidă de verificare pe terenul formației CS Dacia Mioveni. Meciul amical dintre cele două echipe de prim eșalon s-a încheiat, după 60 de minute, cu scorul 22-22. Cei doi antrenori au mai convenit să joace încă 15 minute, timp în care gazdele s-au impus cu 9-6. Liviu Andrieș a folosit toate fetele pe care le-a avut la dispoziție. Daniela Necula, ieșită din circuit pentru acest sezon, Angela Cioca şi Pal Ceandani, cu mici probleme medicale, și Katarina Pavlovic, aflată la naţionala Croaţiei, nu au putut evolua în această confruntare. ,,A fost un meci bun de pregătire având în vedere faptul că venim după o pauză atât de lungă. Sunt mulţumit că echipa a arătat bine din punct de vedere fizic şi că am reușit sa dăm minute tuturor fetelor. Mă bucur și că nu au apărut accidentări”, a declarat după joc principalul gorjencelor. Rămâne de văzut dacă formația din Târgu-Jiu va mai fixa o partidă de verificare până pe 4 decembrie, atunci când revine oficial în Liga Florilor, cu un meci pe teren propriu împotriva echipei SCM Râmnicu Vâlcea.