Al doilea eșec drastic pentru panduri

977

Pandurii Târgu Jiu a suferit a două ,,corecţie” din partidele amicale. Trupa lui Călin Cojocaru a fost învinsă vineri, la Slatina, cu 6-0. O înfrângere similară suferise echipa noastră şi în primul test al verii, atunci când întâlnise în Lunca Jiului pe Universitatea Craiova (7-0). Dacă atunci juveţii se aflau la final de pregătire, acum site-ul panduriics.ro a notat că CSM Slatina ,,s-a reunit cu două săptămâni mai devreme și a perfectat şi numeroase transferuri”. Golurile au fost marcate de Cătălin Grigore (2), Cătălin Doman (3) şi Alexandru Popovici. Oaspeţii s-au descătuşat după pauză, scorul în la finele primului mitan fiind 1-0. Cele mai mari ocazii ale formaţiei noastre au fost irosite de Acosta, Rasoveanu şi Obeng. Pandurii Târgu Jiu a evoluat în prima repriză în formula: Iovicin – Afrim, Okeke, Robert Stancu, Robert Petre, Sean, Mensah, Acosta, Pleaşcă, Rasoveanu, Obeng. În repriza a doua antrenorul Călin Cojocaru a trimis pe teren jucătorii tineri din lot, juniorii şi jucătorii aflaţi în probe. Printre ei s-au numărat Opriţa, Corduneanu, Tănăsoiu, Cojocaru, Mihai Stancu, Patrik, Habet, Lupuleţ, Dumitrescu şi Ciutacu. Potrivit site-ului oficial al grupării gorjene, antrenorul Călin Cojocaru a precizat că mai așteaptă încă trei jucători până la definitivarea lotului, iar de miercuri echipa va intra în cantonament pentru a pregăti noul sezon, urmând să fie cantonată la baza proprie de pregătire de la Centrul de Copii şi Juniori.