Al doilea amical pentru Gilortul

1130

Gilortul Târgu Cărbuneşti a jucat, în weekend, un nou meci de verificare. Formaţia lui Florin Popete s-a deplasat la Rovinari, pentru confruntarea cu Jiul. Echipa de eşalon superior s-a impus cu 3-1. Golurile oaspeţilor au fost înscrise de Ianis Stăniloiu (36′), Robert Bubuioc (43′) și Radu Filip (61′). Gazdele au punctat prin Olimpiu Dincu în minutul 24. Flacăra Horezu, ACSO Filiași și Universitatea Craiova 2 sunt alte formaţii pe care Gilortul le va întâlni în această perioadă de pregătire.
Gilortul (repriza 1): Constantinescu – Afrim, Dolcescu, Popa, Bărăitaru – Bubuioc, Avrămescu, Stăniloiu – Dănăricu, Cocină, Unguru.
Gilortul (repriza 2): Voinea – Afrim, Dolcescu (66′ Popa), Safta, Bărăitaru – Căldăraru, Gheorghe (70′ Lipianu), Oprișa – Roncea, Filip, Almăjanu.