A fost stabilit tabloul Turului 1 al Cupei României Betano

656

68 de echipe din Liga 3 intra în Cupa României pe 17 august. Partidele se vor juca într-o singură manşă, iar gazdele (formațiile notate primele) au fost stabilite în urma clasării mai slabe față de adversar în sezonul precedent. În urma Finalelor Regionale s-au calificat în Turul 1 un total de 7 echipe: Viitorul Darabani (Botoșani), Crișul Sântandrei (Bihor), ACS Tg. Mureș 1898 (Mureș), CSM Lugoj (Timiș), CS Dunărea Turris Tr. Măgurele (Teleorman), Atletic United 1906 Ploiești (Prahova) şi Axiopolis Cernavodă (Constanța).

Turul 1 – Cupa României Betano
CSO Viitorul Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi
ACS Şomuz Fălticeni – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ
CSM Paşcani – CS Ştiinţa Miroslava
CS Sporting Juniorul Vaslui – ACS Hușana Huși
CSM Bacău – AFC Dinamo Bacău
CS Sporting Lieşti – CS Aerostar Bacău
CSM Râmnicu Sărat – AFC Metalul Buzău
ACS Sportul Chiscani – CS Viitorul Ianca
CS Făurei – ACS Recolta Gheorghe Doja
CSM Feteşti – AS FC Agricola Borcea
CS Axiopolis Cernavodă – CS Gloria Albeşti
ACSM Olteniţa – ACS Înainte Modelu
CS Dunărea Turris – CSM Alexandria
CSO Petrolul Potcoava – CS Sporting Roşiori 2008
ACSO Filiaşi – ACS Vediţa Coloneşti
CS Real Bradu – ACS Unirea Bascov
ACS Atletic United (Uniţi) Ploieşti 1906 – CSM Flacăra Moreni
CSO Plopeni – CS Blejoi
ACS Kids Tâmpa Braşov – ACS KSE Târgu Secuiesc
ACS SR Municipal Braşov – ACS Olimpic Cetate Râşnov
ACS Minerul Costeşti – ACS Flacăra Horezu
CS Gilortul Târgu Cărbuneşti – ACS Viitorul Şimian
CSM Jiul Petroşani – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu
ACS Progresul Ezeriş – AFC Voinţa Lupac
CSM Lugoj – CS Armata Aurul Brad
CS Avântul Periam – ACS Pobeda Stár Bišnov
CS Frontiera 2004 Curtici – ACS Progresul Pecica
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Şoimii Lipova
CS Luceafărul Oradea – CS Crişul Chişineu Criş
CSC Crişul Sântandrei – CS Lotus Băile Felix
AFC Unirea 1924 – CS Ocna Mureş
ACS Sticla Arieşul Turda – ACS Academia de Fotbal Viitorul Cluj
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – Club Sportiv Minerul 1947 Ocna Dej
CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei – SCM Zalău
CS Progresul Şomcuta Mare – CSM Satu Mare
CSM Avântul Reghin – CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud
ACS Tg. Mureş 1898 – Marosvásárhelyi SE 1898 – CS Unirea Ungheni 2018
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii este calificată direct în faza următoare, Turul 2.
Următoarele meciuri se joacă pe 31 august.
Cătălin Pasăre

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here